Paleniska ogrodowe - ciekawy element wyposażenia ogrodu. Dlaczego warto je posiadać?

Paleniska ogrodowe - ciekawy element wyposażenia ogrodu. Dlaczego warto je posiadać?

Wiosna i lato, a w zasadzie wiosenne, letnie, a czasem nawet jesienne wieczory przy ognisku to jeden z najprzyjemniejszych sposobów spędzania wolnego czasu. Aby skorzystać z tej przyjemności, wcale nie trzeba planować długich wypraw za miasto, wystarczy posiadać własną działkę, bądź przydomowy ogród, aby cieszyć się ogniskiem i przygotowywaniem na nich potraw. Z paleniskiem ogrodowym można cieszyć się bezpiecznym i klimatycznym ogniskiem we własnym ogrodzie.

Ognisko w ogrodzie - czy to bezpieczne

Rozpalane na własną rękę i w niewłaściwy sposób na pewno nie. Jak wiadomo, z ogniem nie ma żartów, a ogród to miejsce pełne roślin, a zatem podatne na ogień. Nie oznacza to jednak, że trzeba całkiem zrezygnować z ogniska w ogrodzie. Wystarczy posiadać odpowiednie palenisko na ognisko, które będzie odpowiednio wykonane i zabezpieczone, a także takie, które można ustawiać w dowolnym miejscu. Szukając odpowiedniej lokalizacji dla ogniska ogrodowego, warto zwrócić uwagę na to, aby nie stało bezpośrednio przy innych elementach. Jest to ważne, gdyż mimo uwagi i kontrolowania ognia, zawsze może trafić się iskra, która wymknie się z zabezpieczonej przestrzeni. Wówczas, można cieszyć bezpiecznym paleniskiem w ogrodzie bez obaw, że wydarzy się coś złego.

Palenisko ogrodowe - jak powinno wyglądać

Palenisko ogrodowe może mieć różne kształty np. okrągły. Ważne jest również to, aby było podwieszane na niewielkich nóżkach - dzięki którym powstanie odpowiedni dystans od podłoża. Wysokość nóżek może być różna, wybór powinien być dostosowany do podłoża, na którym palenisko na ognisko będzie ustawiane. Dzięki zastosowaniu takiego podwyższenia, palenisko można ustawić nie tylko w ogrodzie, ale również na tarasie, ta izolacja zapewnia bowiem większe bezpieczeństwo. Dodatkowo takie palenisko powinno być wykonane z odpowiedniego materiału - stal, żeliwo. Palenisko ogrodowe żeliwne bądź z czarnej stali powinno być również odpowiednio zabezpieczone przed działaniem wysokiej temperatury.

Palenisko ogrodowe z pokrywą

Palenisko w ogrodzie jest bardzo praktyczne, jeszcze lepszym wyposażeniem ogrodu będzie palenisko z pokrywą. Nie jest to konieczny dodatek do samego rozpalenia ogniska, ale z pewnością przyda się przy jego gaszeniu. Pokrywa o średnicy nieco większej niż powierzchnia paleniska ogrodowego pozwoli szybko i bezpiecznie zgasić ogień. Jest to zdecydowanie lepsza propozycja niż podlewanie ognia wodą, czy, co gorsza, dmuchanie w nie, aby się szybciej dopaliło. Użycie pokrywy jest skuteczne, jest ona bowiem odporna na wysoką temperaturę oraz dym, który wydobędzie się po nagłym odcięciu tlenu.

Dodatkowe akcesoria do paleniska ogrodowego

Palenisko ogrodowe żeliwne bądź te wykonane ze stali samo w sobie stanowi praktyczny element wyposażenia ogrodu i umożliwia rozpalanie ognisk, pieczenie kiełbasek, chleba czy ziemniaków we własnym ogrodzie. Można je jednak dodatkowo wzbogacić o inne elementy, które rozszerzą możliwości korzystania z paleniska. Do takich należy przede wszystkim trójnóg. Konstrukcja na trzech długich nogach przeznaczona do ustawienia nad paleniskiem umożliwia zawieszenie rusztu bądź kociołka i łatwe kontrolowanie ich wysokości nad ogniem. Z pomocą takich dodatków, ognisko w ogrodzie może zamienić się w gotowanie z prawdziwego zdarzenia i umożliwia przygotowanie naprawdę różnorodnych potraw i dań, które zachwycają swoim niepowtarzalnym smakiem i aromatem. Przygotowywanie posiłków z paleniskiem, trójnogiem i rusztem bądź kociołkiem jest bardzo proste i przyjemne.

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Comment:
Type Code

gama_produktow.png

Wide range of products

14_dni_zwrotu.png

14 days to return the goods

darmowa_dostawa.png

Kostenlose Lieferung

opinie.png

99% positive feedback