Grill - ze stali nierdzewnej czy czarnej? | grillomaniak.pl

Grill - ze stali nierdzewnej czy czarnej? | grillomaniak.pl

Istnieje wiele rodzajów sprzętu do grillowania, dostępnych w ofercie sklepów ze specjalistycznym asortymentem. Szykujesz się do zakupu grilla, ale nie wiesz jaki wybrać? Jeśli posiadasz ogród, najlepszy będzie dla Ciebie grill ze stali nierdzewnej lub grill ze stali czarnej. Taki grill jest najbardziej wytrzymały.

Grill - jaki wybrać?

Najlepiej wybrać gill, który sprawdzi się w każdej porze roku, który będzie można łatwo przechowywać. Zastanawiasz się, jakie cechy powinien posiadać dobry grill? Dowiedzieliśmy się, że idealny grill powinien:

  • posiadać stabilną konstrukcję,

  • zapewniać długotrwałe użytkowanie,

  • pozwalać na smaczne przyrządzanie potraw,

  • być łatwy do rozkładania i przenoszenia.

Najlepszym rozwiązaniem jest wybór grilla ogrodowego na trójnogu. Jeśli tylko dysponujemy ogrodem, możemy wybierać pomiędzy grillem ze stali nierdzewnej a grillem ze stali czarnej.

Grill ze stali nierdzewnej

Grille ze stali nierdzewnej różnią się wysokością trójnogu i średnicą misy. Grille ze stali nierdzewnej występują najczęściej ze średnicą w rozmiarze:

  • 50 cm,

  • 60 cm,

  • 70 cm,

  • 80 cm.

Grill ze stali nierdzewnej cechuje się masywną konstrukcją, ułatwiającą przyrządzanie aromatycznych potraw. Za stabilność konstrukcji odpowiada trójnóg, czyli specjalne rusztowanie. Wyposażony w kołowrotek trójnóg, umożliwia wygodną regulację wysokości rusztu do grilla.

Zaletą tego rodzaju grilla są tworzące go nierdzewne materiały. Dzięki temu grill ze stali nierdzewnej posłuży na lata użytkowania. Średnica misy także ma ogromne znaczenie. Im  jest większa, tym więcej zrobimy grillowanego jedzenia. Oferowane modele różnią się nie tylko wysokością i średnicą misy, ale także wagą. Grill pozwala na proste i szybkie składanie, a pomalowany metodą proszkową świetnie się prezentuje.

Grill ze stali czarnej

Grill ze stali czarnej posiada wymiary średnicy misy takie same jak grill wykonany ze stali nierdzewnej, a wysokość trójnogu wynosi od 180 cm do 200 cm. Grill z czarnej stali cechuje się równie wytrzymałą konstrukcją i odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Podobnie jak grill ze stali nierdzewnej, grill ze stali czarnej pozwala na wygodne regulowanie wysokości rusztu. Regulację wysokości umożliwia znajdujący się w górnej części trójnogu kołowrotek. Wykonany z 5 mm prętów ruszt pozwala na przygotowanie dużej ilości jedzenia.

Jak widzimy, oba rodzaje grillów oprócz materiału nie różnią się niczym szczególnym. Oba rodzaje grilli posłużą nam na lata. Jeśli jednak chcemy, by sprzęt prezentował się długo estetycznie, wybierzmy grill wykonany ze stali nierdzewnej. Dzięki temu możemy zapomnieć o rdzy na długie lata.

Grill wykonany ze stali nierdzewnej lub stali czarnej na trójnogu będzie jeszcze bardziej funkcjonalny, gdy zawiesimy na dołączonych do niego łańcuchach przydatne akcesoria do grilla, np. kociołek żeliwny, patelnię/wok  lub palenisko ogrodowe.

Bogaty wybór grilli ze stali nierdzewnej odnajdziesz w naszym sklepie internetowym: http://grillomaniak.pl/pl/3-grille-ogrodowe

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Comment:
Type Code

gama_produktow.png

Wide range of products

14_dni_zwrotu.png

14 days to return the goods

darmowa_dostawa.png

Kostenlose Lieferung

opinie.png

99% positive feedback