Palenisko na tarasie | grillomaniak.pl

Palenisko na tarasie | grillomaniak.pl


Palenisko na tarasie - poczuj ciepło domowego ogniska

Paleniska ogrodowe to coraz popularniejsze elementy aranżacyjne w naszych ogrodach. Są bardzo estetyczne i funkcjonalne. Mogą zapewnić ciepło i klimatyczny nastrój na naszym tarasie, a także być wykorzystane jako grill.

Palenisko ogrodowe - poznaj jego funkcje

Paleniska ogrodowe mogą spełniać różne funkcje.
  • Palenisko świetnie sprawdzi się jako samodzielny element - który jest źródłem ciepła i pięknie wygląda, np. postawiony na tarasie.

  • Palenisko pełnić funkcję ogniska, kiedy położymy je pod grill na trójnogu lub, kiedy włożymy w nie kociołek ogrodowy. Przy palenisku możemy także upiec kiełbaski na patykach.

  • Palenisko może także pełnić rolę grilla, wystarczy tylko dokupić do niego odpowiedniej wielkości ruszt.

Na stronie Grillo Maniak możemy zapoznać się z różnymi modelami takich sprzętów. Każdy klient z pewnością znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Producenci oferują nam ciekawe wzory - klasyczne i nowoczesne - palenisk, a także różne rozmiary i głębokości mis. Dzięki temu możemy dobrać sprzęt odpowiedni do wielkości naszego tarasu. Dodatkowym atutem paleniska ogrodowego jest mała waga, z powodzeniem możemy przenosić je w różne miejsca. Korzystanie z takiego sprzętu to przede wszystkim zapewnienie sobie bezpieczeństwa, ponieważ nie ma możliwości, aby ogień w palenisku rozprzestrzenił się. Paleniska ogrodowe wykonuje się z blachy stalowej lub żeliwa, te tworzywa są odporne na działanie wysokiej temperatury.

Palenisko ogrodowe jest przystosowane do spalania różnego rodzaju drewna, trocin czy brykietu. Najlepsze jest jednak drewno z buku i dębu. Pamiętajmy, aby drzewo zawsze było dobrze wysuszone, nigdy nie próbujmy rozpalać wilgotnego opału. Mokre drewno może zacząć się kopcić i spowodować osadzanie się sadzy na palenisku.

Tańczące płomienie ognia na Twoim tarasie

Palenisko ogrodowe, niezależnie od pory roku, może być z powodzeniem wykorzystywane na tarasie. Pełni funkcję dekoracyjną, dostarczać ciepła, sprawdzi się także do przyrządzania posiłków. Zebrani przy nim domownicy i ich goście będą mogą poczuć ciepło prawdziwego domowego ogniska. Tańczące płomienie ognia stworzą niepowtarzalny klimat i uatrakcyjnią chwile spędzone w ogrodzie lub na tarasie.

Grill na trójnogu z paleniskiem

Aby w pełni móc korzystać z funkcjonalności paleniska, warto dokupić do niego grill na trójnogu. Taki zestaw będzie oryginalnie wyglądał w naszym ogrodzie, a przygotowywanie na nim posiłków stanie się przyjemnością. Ruszt  grilla zawiesza się na specjalnym trójnogu. Przy pomocy łańcucha można w zależności od potrzeb regulować jego wysokość. Ciekawą ofertę grilli ogrodowych na trójnogu oraz zestawów grill trójnóg + palenisko znajdziemy na stronie grillomaniak.pl. Zostań maniakiem grillowania już dziś!

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Comment:
Type Code

gama_produktow.png

Wide range of products

14_dni_zwrotu.png

14 days to return the goods

darmowa_dostawa.png

Kostenlose Lieferung

opinie.png

99% positive feedback